Deva Group: Jaki hosting wybrać – co sprawdzić przy wyborze hostingu z rankingu?

Wybór hostingu ma duży wpływ na działanie i dostępność strony internetowej. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji o różnym rozstrzale cenowym. Aby dokonać najlepszego wyboru, należy określić swoje potrzeby i wymagania co do hostingu. Wyróżniamy hosting darmowy, współdzielony, VPS, dedykowany, cloud hosting. Darmowy hosting jest najtańszym rozwiązaniem, jednakże jego parametry są często słabe, a na stronach wyświetlają się reklamy. Najlepszym rozwiązaniem dla początkujących jest hosting współdzielony, który charakteryzuje się niską ceną oraz wystarczającymi parametrami. Hosting VPS jest doskonały dla średniozaawansowanych stron, a hosting dedykowany i cloud hosting są idealnymi rozwiązaniami dla dużych stron lub sklepów internetowych.

KLUCZOWE WNIOSKI:

  • Hosting to usługa dzierżawy zasobów dysku na serwerze podłączonym do Internetu.
  • Istnieją różne rodzaje hostingu, każdy z nich różni się m.in. przepustowością łącz, wielkością udostępnianych zasobów na serwerach, poziomem zaawansowania i ceną.
  • Darmowy hosting jest najtańszym rozwiązaniem, jednakże jego parametry są często słabe, a na stronach wyświetlają się reklamy.
  • Hosting współdzielony jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących i charakteryzuje się niską ceną oraz wystarczającymi parametrami.
  • Hosting VPS jest doskonałym rozwiązaniem dla średniozaawansowanych stron, a hosting dedykowany i cloud hosting są idealnymi rozwiązaniami dla dużych stron lub sklepów internetowych.

Autor: Justyna Przygoda
URL: https://www.devagroup.pl/blog/jaki-hosting-wybrac-co-sprawdzic-przy-wyborze-hostingu-z-rankingu


Posted

by

Tags: