Search Engine Land: A guide to keyword cannibalization in SEO and how to fix it

W tym artykule omówiono problem kanibalizacji słów kluczowych w SEO i sposoby jego rozwiązania. Kanibalizacja słów kluczowych występuje, gdy na jednej witrynie internetowej znajdują się dwa lub więcej stron zajmujących tę samą pozycję w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj uważa się to za niepożądane. Artykuł wyjaśnił, w jaki sposób można określić, czy istnieje problem kanibalizacji słów kluczowych, a jeśli tak, jak go rozwiązać. Przypadki, w których kanibalizacja słów kluczowych nie jest problemem, są również omówione. Rozwiązanie problemu kanibalizacji słów kluczowych wymaga odpowiedniego zidentyfikowania problemu, przeanalizowania danych oraz przeprowadzenia zmian w zawartości.

Kluczowe wnioski:

  • Kanibalizacja słów kluczowych to sytuacja, gdy na jednej witrynie internetowej znajdują się dwa lub więcej stron zajmujących tę samą pozycję w wynikach wyszukiwania.
  • Aby określić, czy istnieje problem kanibalizacji słów kluczowych, należy użyć kwerendy Google „site:example.com „keyword””.
  • Rozwiązanie problemu kanibalizacji słów kluczowych wymaga odpowiedniego zidentyfikowania problemu, przeanalizowania danych oraz przeprowadzenia zmian w zawartości.

Autor: Zoe Ashbridge
URL: https://searchengineland.com/keyword-cannibalization-seo-guide-393596


Posted

by

Tags: