Digitalk: Marketing automation – jak rozwijać swój biznes dzięki automatyzacji działań marketingowych?

Marketing automation to w dużym skrócie wykonywanie powtarzalnych czynności marketingowych przy użyciu odpowiednich narzędzi i programów. Jej celem jest zwiększenie efektywności działań marketingowych, takich jak wsparcie kampanii na Facebooku, Google i innych systemach, czy przesłanie pozyskanego kontaktu do odpowiedniego działu. Marketing automation pozwala na tworzenie zarówno prostych scenariuszy, jak i zaawansowanych ścieżek klienta oraz pozwala na monitorowanie i analizę zachowań odwiedzających Twoją stronę www. Najważniejsze funkcje marketing automation to segmentacja potencjalnych klientów, tworzenie dedykowanych ofert, tworzenie i wysyłka newsletterów oraz kontrola ,,drogi” leada.

Kluczowe wnioski:

 • Marketing automation jest wykonywaniem powtarzalnych czynności marketingowych przy użyciu odpowiednich narzędzi i programów, które mają na celu zwiększenie efektywności działań marketingowych.
 • Marketing automation pozwala na tworzenie prostych i zaawansowanych scenariuszy oraz ścieżek klienta.
 • Funkcje marketing automation to segmentacja potencjalnych klientów, tworzenie dedykowanych ofert i tworzenie i wysyłka newsletterów oraz kontrola ,,drogi” leada.
 • Autor: Przemysław Pająk
  URL: https://digitalk.pl/blog/marketing-automation-jak-rozwijac-swoj-biznes-dzieki-automatyzacji-dzialan-marketingowych/


  Posted

  by

  Tags: