Delante: 6 przykładów optymalizacji strony, które wykonasz samodzielnie

Optymalizacja stron WWW polega na dostosowaniu witryny (całego serwisu) oraz znajdujących się na niej treści i grafik tak, aby znalazła się ona na jak najlepszej pozycji w wynikach wyszukiwarki. Jeszcze kilkanaście lat temu takie działania nie były potrzebne, jednak w obecnych czasach, gdzie w Internecie pojawia się 175 nowych stron internetowych każdej minuty, optymalizacja stron WWW jest bardzo ważna. Optymalizacja stron internetowych może też obejmować optymalizację konwersji z uwzględnieniem UX oraz optymalizację pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Artykuł ten przedstawia 6 przykładów optymalizacji stron, które można wykonać samodzielnie, m.in.: optymalizację treści na stronie, znaczniki semantyczne, meta znaczniki, grafiki na stronie, linkowanie wewnętrzne, adresu URL. Ponadto w artykule omówiono bardziej zaawansowane optymalizacje stron, jak skuteczne CTA w Google Ads, optymalizację szybkości ładowania, optymalizację indeksowalności i crawl budgetu oraz optymalizacje danych strukturalnych.

Kluczowe wnioski:

  • Optymalizacja stron WWW polega na dostosowaniu witryny oraz znajdujących się na niej treści i grafik tak, aby znalazła się ona na jak najlepszej pozycji w wynikach wyszukiwarki.
  • Optymalizacja stron internetowych może obejmować optymalizację konwersji z uwzględnieniem UX oraz optymalizację pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych.
  • Artykuł ten przedstawia 6 przykładów optymalizacji stron, które można wykonać samodzielnie, oraz bardziej zaawansowane optymalizacje.

Autor: Wojciech
URL: https://delante.pl/6-optymalizacji-strony-ktore-wykonasz-samodzielnie/


Posted

by

Tags: