Klimatyzacja obiektów przemysłowych oraz komercyjnych jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem. Wynika to z tego względu, że poza sprawnymi systemami klimatyzacji wymaga ono jeszcze technologii, poprzez które temperatura będzie w stanie rozchodzić się w równomierny sposób, natomiast cały proces będzie przebiegał stabilnie i komfortowo. IntrCool stanowi kompleksowy system chłodzenia i wyznacza on standardy dla klimatyzacji przemysłowych.

Chłodzenie przemysłowe z wykorzystaniem nowoczesnej technologii

Tradycyjne metody chłodzenia hal to zastosowanie grawitacyjnej wentylacji, elektrycznej wentylacji bądź freonowych klimatyzatorów sprężarkowych. Okazuje się, iż z upływem czasu są one coraz bardziej zawodne. Wentylacja grawitacyjna to system, który jest w pełni zależny od panujących zewnętrznych warunków i rodzi on wiele trudności technicznej natury. Termowentylacja, która jest zasilana elektryczną energią, potrafi generować wielkie koszty eksploatacyjne. To przyczynia się do tego, że zastosowanie jej na całej przestrzeni hali nawet przez kilka godzin każdego dnia stanowi nieopłacalny zabieg. Dodatkowo obniża ona jakość powietrza i wysusza je, wpływając też na pogorszenie warunków pracy, co z kolei przekłada się na niższą wydajność pracowników.

Klimatyzacja przemysłowa IntrCool jest rewolucyjnym systemem chłodzenia. Dzięki zastosowaniu naturalnych metod chłodzenia pozwala ona na utrzymanie stabilnego oraz komfortowego środowiska i umożliwia ona ekonomiczny tryb pracy, minimalizując zużycie energii.

Nowa jakość powietrza

System IntrCoool polega na łatwym i niedrogim w utrzymaniu warunków pracy w danym budynku przemysłowym. Stosując ten system, pracownicy mogą oddychać świeżym i chłodnym powietrzem każdego dnia. Jakość powietrza stanowi jeden z najważniejszych czynników, które wpływają zarówno na fizyczną, jak i umysłową wydajność pracowników i ich samopoczucie. Wybierając system IntrCool, można w szybkim czasie dostrzec rosnącą efektywność pracy. Istotne jest również to, iż ten system jest w pełni przyjazny dla środowiska i przyczynia się on do efektywnego stworzenia mikroklimatu w budynku, w którym jest zastosowany.

Oszczędność

Szacuje się, iż koszty eksploatacyjne systemu IntrCool są znacznie niższe – wynoszą one bowiem około 80% w porównaniu do tradycyjnych metod chłodzenia. Ten system potrafi zapewnić dostęp do chłodnego i jednocześnie świeżego powietrza przy wykorzystaniu zaledwie 10% energii.

Inteligentne rozwiązanie

Instalacja standardowego systemu chłodzenia zwykle wiąże się z koniecznością rozwiązywania konstrukcyjnych problemów, które są związane z układem pomieszczenia, gdzie on ma funkcjonować. IntrCool potrafi pokonać wszelkie przeszkody, przez co gwarantuje on swobodny przepływ chłodnego powietrza na całej hali. Jest on wyposażony w 3 tryby chłodzenia, które są kontrolowane przez zdalny system EcoSmart. Automatycznie dokonuje on pomiarów polegających na sprawdzeniu warunków wewnętrznych i zewnętrznych, a na ich podstawie adekwatnie dopasowuje właściwy tryb pracy względem danej sytuacji. Panel kontrolny potrafi bezprzewodowo komunikować się z innymi urządzeniami i czujnikami czy też interfejsami. Dodatkowo ten system jest także wyposażony w moduł Wi-Fi, przez co można mieć cały czas do niego dostęp wykorzystując internet niezależnie od miejsca na świecie.

Działanie systemu IntrCooll

System IntrCool, który szczegółowo opisany jest na stronie Oxycom – https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-chlodzenie-hal/ – chłodzi powietrze na podstawie pobranej energii z zewnątrz, która jest potrzebna, aby woda odparowała. Zassane powietrze przemieszcza się przez 4 wymienniki ciepła, znajdujące się z każdej strony urządzenia. Następnie powietrze dostaje się do modułu ewaporacyjnego OXYVAP. Ewaporacyjne moduły chłodzą powietrze zawsze poniżej jego pierwotnej temperatury. Powietrze, które nie zostało schłodzone, jest wydmuchiwane przez górny wentylator, umieszczony z każdej strony urządzenia.

Nowoczesne systemy klimatyzacyjne – dlaczego warto z nich skorzystać?

Instalacja nowoczesnego systemy chłodzenia to przede wszystkim obowiązek każdego, kto dba o rozwój własnego biznesu. To rozwiązanie jest inteligentne, ekonomiczne oraz przyjazne środowisku. Dodatkowo niesie ono ze sobą ogrom korzyści. Ta inwestycja zwróci się szybko i będzie procentować przez kolejne lata.

Stały dostęp świeżego tlenu

IntrCool to specjalistycznie dopasowany system wentylacji do przemysłowych potrzeb. Poza tym, że schładza on powietrze to gwarantuje również stały dostęp do tlenu z zewnątrz, przez co dba on o właściwe dotlenienie osób znajdujących się na terenie hali. Unikalne rozwiązania ograniczają zapotrzebowanie systemu na elektryczną energię, dzięki czemu można ochłodzić halę, zużywając kilkakrotnie mniej energii elektrycznej w porównaniu do zastosowania tradycyjnych klimatyzacyjnych urządzeń.

Automatycznie dostosowanie do panujących warunków

Ten inteligentny system w automatyczny sposób dopasowuje się do panujących warunków atmosferycznych i do tych, które panują w obrębie hali. Potrafi on w naturalny sposób stworzyć środowisko, które sprzyja naturalnemu funkcjonowaniu każdego ludzkiego organizmu. Istotne jest to, iż system IntrCool nie wymaga nadzoru, ponieważ czujniki wraz z pozostałymi urządzeniami na hali automatycznie dopasowują odpowiedni poziom chłodzenia i jego stopień.

Chłodzenie bez wysuszenia powietrza

Zaawansowana technologia układów klimatyzacyjnych przyczynia się do wydajności schładzania powietrza, jednocześnie zachowując optymalny poziom nawilżenia i innych ważnych parametrów. Skład powietrza i jego czystość oraz temperatura dostosowują się do optymalnego dotlenienia osób, które znajdują się w danym obiekcie.

Klimatyzacja przemysłowa IntrCooll jako inteligentne rozwiązanie

System IntrCool oferowany od firmy Oxycol Polska stanowi jedno z najbardziej inteligentnych i nowoczesnych rozwiązań, poprzez które można podnieść wydajność pracowników na zupełnie nowy poziom. Można go zastosować niezależnie od prowadzonej branży i rodzaju działalności przemysłowej panującego przedsiębiorstwa.