Współczesny smartfon to dzisiaj coś więcej niż zwykły telefon. Łączy on w sobie tak dużo urządzeń, które są nam niezbędne do codziennego funkcjonowania, że coraz trudniej wyobrazić sobie nam dzień bez jego towarzystwa. Niestety, większość użytkowników smartfonów nie raz miała sposobność przekonać się, że są to wyjątkowo delikatne urządzenia, które można bardzo szybko uszkodzić.

JAK UNIKNĄĆ ZBICIA SZYBKI W SMARTFONIE?

Kiedy najczęściej dochodzi do uszkodzenia telefonu?

Różnego rodzaju badania pokazują, że z telefonami spędzamy coraz więcej czasu. Nosimy je najczęściej w kieszeniach lub torebkach i wyciągamy wielokrotnie w ciągu dnia. I to zazwyczaj w tym momencie, nawet najbardziej uważnej osobie, może się przydarzyć upadek telefonu na podłogę. Taka sytuacja może skończyć się w najlepszym przypadku pęknięciem szybki, a w najgorszym poważnym uszkodzeniem całego aparatu. Co ciekawe, jak często zauważają klienci, ten upadek nie musi być z dużej wysokości, żeby poważnie uszkodzić szybkę. Często okazuje się, że wystarczy, że telefon wysunie nam się z kieszeni jak siedzimy, czyli w niewielkiej odległości od podłogi, a i tak straty mogą być bardzo poważne. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, żeby uchronić się przed taką sytuacją i odpowiednio zabezpieczyć urządzenie. Sprawdźmy zatem jak uniknąć zbicia szybki w telefonie !

Jak chronić wyświetlacz w telefonie?

Najnowsze telefony oprócz tego, że są funkcjonalne, są przede wszystkim bardzo drogie. Dlatego zasadne będzie zastosowanie dodatkowej ochrony, zabezpieczającej urządzenia przed ewentualnymi uszkodzeniami. Można to zrobić na kilka sposobów.

Etui

Najczęściej wybieraną formą ochrony stanowi etui. Na rynku jest dostępna jest cała masa osłonek w różnych wzorach i kolorach. Wykonane są one z różnego rodzaju materiałów, które zawsze będą stanowić jakąś amortyzację w przypadku upadku urządzenia o podłogę

Folia

Drugim sposobem jest skorzystanie z foli na telefon. Niestety, nie jest to wysoka ochrona. Folia wykonana jest z plastiku, co w przypadku uderzenia o twardą powierzchnię, nie jest w stanie zabezpieczyć wyświetlacza. Dodatkowym problemem może być jakość obrazu. Folia założona na monitor może zmieniać kąt załamywania się światła, co niekorzystnie wpływa na odbiór kolorów.

Szkło hartowane

Trzeci sposób to zakup szkła hartowanego. Jest to najwydajniejsza formą ochrony, zdecydowanie polecana przez specjalistów. W przypadku upadku telefonu, szkło przejmuje na siebie całą siłę uderzenia, chroniąc tym samy wyświetlacz przed pęknięciem. Ceny szkła hartowanego zależą od jakości materiału i oscylują pomiędzy 40 a 120 zł. Droższe modele posiadają również warstwę antypapilarną, która zabezpiecza przed nadmiarem odcisków palców na wyświetlaczu.

Pęknięty wyświetlacz i co dalej ? Wymień szybkę tanio i szybko!

Uszkodzenia telefonu często zależą od tego w jaki sposób telefon spadnie na podłoże. Jeśli upadnie na „plecy”, jest duża szansa, że wyświetlacz zostanie w całości. Jednak nie zawsze jest to regułą. Może się okazać, że po podniesieniu telefonu, szybka będzie jednak połamana lub pokruszona. W takiej sytuacji, nawet jeśli wyświetlacz będzie dalej działał, nie będzie wyglądało to estetyczne i na pewno będzie utrudniało normalne użytkowanie telefonu. Co należy zrobić w takim przypadku ? Na pewno nie wolno wpadać w panikę. Pęknięta szybka w telefonie to popularna usterka, którą da się usunąć szybko i stosunkowo tanio.

Po upadku aparatu należy w pierwszej kolejności ocenić stan uszkodzeń oraz skontaktować się z serwisem GSM, np. Re:Factor – https://refactor.com.pl. W przypadku drogich modeli iPhone, naprawa w profesjonalnym serwisie będzie z pewnością dużo tańszym rozwiązaniem niż kupno nowego smartfona.

Darzysz sympatią swój telefon ? Nie ryzykuj – poszukaj fachowców!

Najnowsze modele smartfonów Apple to bardzo drogie urządzenia. Nie warto w takim przypadku ryzykować i należy zwrócić się o pomoc do fachowców. Źle przeprowadzona naprawa, nawet jeżeli jest to tylko wymiana pękniętej szybki, może okazać się kosztowną i nieodwracalną pomyłką.

Re:Factor to wyspecjalizowany punkt napraw wyposażony w najwyższej jakości sprzęt oraz zatrudniający techników z odpowiednim doświadczeniem. Dysponujemy częściami i materiałami, które pochodzą z legalnych źródeł i zostały wcześniej odpowiednio przetestowane. Można zlecić nam naprawę wyświetlaczy w następujących modelach: iPhone 6, iPhone 7, iPhone SE, iPhone X czy Xs. Po wymianie szybki każde urządzenie jest dokładnie sprawdzane oraz udzielana jest gwarancja na usługę oraz części wykorzystane do naprawy.